Hiszpanii – jakie dokumenty są potrzebne? Na to pytanie odpowiedziała Marta, która musiała przejść przez procedurę organizowania dokumentów do tego wydarzenia: 1. O ile dobrze pamietam, to potrzebne byly do tego dokumenty , po ktore nalezalo sie udac do polskiego urzedu stanu cywilnego: akt urodzenia, zaswiadczenie o zameldowaniu (uwaga! jest ono wazne chyba tylko miesiace po jego wydaniu) oraz takie specjalne zaswiadczenie, ze jest sie stanu wolnego. Dodaję kilka pora o czym nie możesz. Bez względu na to, czy ślub będzie kościelny, czy cywilny, wszystkie dokumenty należy przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego, a na czas ceremonii należy zatrudnić tłumacza. Cała uroczystość, szczególnie ta oficjalna, musi być.
Teneryfie jest możliwy wyłącznie w tutejszym Urzędzie Stanu Cywilnego i wymaga zameldowania na wyspie z 6-cio miesięcznym wyprzedzeniem. Dlatego, jeżeli pragną Państwo przeżyć ten najważniejszy dzień w życiu w pięknym krajobrazie Teneryfy, w dowolnie wybranym terminie i aranżacji, istnieje proste rozwiązanie. Związek taki uznawany jest przez wszystkie organy administracyjne i urzędy. Nie obowiązuje już rejonizacja, która wymagała kiedyś udanie się do najbliższego USC.
Proszę o pomoc jakie dokumenty są potrzebne i jakie mamy możliwości na zawarcie takiego związku tutaj, i gdzie to wszystko się załatwia? Należy wyznaczyć świadków ślubu. W polskim prawie ślub z polakiem nie gwarantuje cudzoziemcowi ani prawa pobytu, ani pozwolenia na pracę.
O kolejne dokumenty powinno ubiegać się w urzędzie wojewódzkim. Na początek kartę pobytu odnawia się co roku, a małżonkowie mogą zostać wezwani na przesłuchania, które mają na celu wykluczenie fikcyjności małżeństwa. Miłość nie zna granic, więc z pewnością nie powstrzymają jej zawiłe formalności.
Warto wiedzieć, że ślub możemy wziąć również w kraju naszego narzeczonego lub narzeczonej. Jakie dokumenty na ślub za granicą? Dlatego pierwszym z kroków jest dokładne określenie nie tyle Państwa, co regionu w którym chcemy wziąć ślub, ustalenie czy będzie to ślub cywilny czy kościelny, a potem szukanie.
Dokumenty wymagane do ślubu za granic. Najszybciej możemy zorganizować ślub cywilny w jednym z europejskich krajów – nawet w ciągu tygodnia. Czas realizacji zależy też od. Jeśli ślub jest w Polsce, strona polska już nic nie musi robić, za to strona hiszpańska musi zarejestrować małżeństwo (i tym zmienić swój stan cywilny).
Więc najlepiej załatwić to ambasadzie hiszpańskiej w państwie, w. Najtańszą i najszybszą jest ceremonia w sądzie. O umówionej godzinie, narzeczeni wraz ze świadkami idą, podpisują dokument i po sprawie. Niestety ksiądz tamtejszej parafii nie jest za bardzo zorientowany w temacie, bo nigdy nie udzielał ślubu obcokrajowcowi.
Jeśli chodzi o stronę cywilną, to już zdążyłam się zorientować, co jest mi potrzebne. Skorzystać możemy z możliwości: ślub cywilny, ślub kościelny lub ślub Humanistyczny. Aby ślub zawarty za granicą mógł zostać uznany za kościelny, konieczne jest uzyskanie zgody proboszcza na przystąpienie do sakramentu poza rodzimą parafią.
Chcielibyśmy pobrać się z moim narzeczonym obcokrajowcem w Polsce. Narzeczony pochodzi z Pakistanu - posiada paszport pakistański. Proszę o informacje, jakie dokładnie dokumenty hiszpańskie i pakistańskie powinien przestawić w USC aby udzielono nam ślubu. Urzędy hiszpańskie raczej nie będą wiedzieć, o co Wam chodzi, gdyż Państwo hiszpańskie takiego dokumentu wc ogóle nie wymaga od swoich obywateli. Jeśli wstąpisz w związek małżeński w kraju UE innym niż Twój kraj zamieszkania, dowiedz się w urzędach obu krajów, jakich formalności musisz dopełnić, aby Twój związek został w obu krajach uznany za ważny i wywoływał skutki prawne.
Może się to wiązać z wymogami dotyczącymi rejestracji i publikacji. WYŁĄCZNIE w Konsulacie Generalnym RP w Barcelonie, a potem ślub symboliczny na Majorce, np. Na Majorke najszybciej dolecimy samolotem. W Wielkiej Brytanii stosunkowo popularne jest w ostatnich czasach zawieranie ślubu w miejscach niezwykłych, takich jak zamki, zabytkowe kaplice lub malownicze posiadłości, które na trwałe wpisują się później do pamięci zarówno młodej pary jak i gości.
Nie wiem, jak to wyglada w parafiach polskich tutaj, ale Holendrzy problemow nie robia. My za slub i wesele nie placilismy grosza, dostalismy wesele w prezencie od wspolnoty. Oplacilismy tylko wynajem sali. Acha, z tego co sie orientuje, Holandia nie podpisala Konkordatu, wiec cywilny tak czy siak trzeba brac w urzedzie. Jedynym wymogiem zawarcia ślubu jest, aby wymagane dokumenty zostały złożone na min.
Młoda Para przybyła na miejsce minimum pełne dni robocze przed ceremonią. W przypadku ślubu kościelnego należy być w kontakcie z naszą parafią w Polsce, która dla strony włoskiej przygotuje wszystkie dokumenty. Poza ślubem kościelnym będziemy potrzebowali też ślub cywilny i tu najprościej jest wziąć go w Ambasadzie w Rzymie, lub po prostu w Polsce.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.