Partnerzy powinni sobie wzajemnie okazywać miłość i zrozumienie na wiele sposobów, niezależnie od płci. Nie wiesz, jak okazywać uczucia mężczyźnie, wydaje ci się to trudne? Rób to szczerze, ze zrozumieniem jego potrzeb, ale i w. W jaskiniowych czasach realizował konkretne zadania złowienia dzikiego zwierza. Tkwił wiele godzin jak przyczajony tygrys lub ukryty smok u wodopoju, aby jednym świetnie zrealizowanym strzałem, zapewnić byt swojej rodzinie.
Mężczyzna czuje, że zbliża się przepaść, więc lepiej uciec, zanim będzie za późno. Tak właśnie powstają donżuani. Ten mechanizm istnieje, ale tylko u mężczyzn, którzy boją się bliskości. Zazwyczaj wiążą się oni z kobietami, które mają podobne problemy, tylko mniej jawne. W efekcie powstaje taki związek, w którym jedno się przybliża, drugie oddala i tak w kołko, w efekcie dwoje ludzi nigdy nie jest ze sobą naprawdę blisko.
Może się wydawać, że w pojedynkę idzie nam całkiem nieźle, ale jednak wolimy być z kimś. Kochamy być kochani, nawet jeśli to uczucie czasem śmiertelnie nas przeraża. To prawda, że czasem bardzo obawiamy się bliskości, ale mimo to, większość facetów po 40.
Jakiś rodzaj zachwytu, zauroczenia, być może potrzeba bliskości, tkliwości. Są pod spodem i mogą ujawnić się, gdy nie będzie się pilnował. Ale jeśli ona zaczęłaby go głaskać w momencie, gdy on tę twarz musi trzymać albo gdy tego czegoś w sobie nie ma wcale, to on jej rączkę może ugryźć. Natomiast oprócz bliskości warto też pozostawić przestrzeń dla indywidualnych potrzeb i bycia razem, ale obok siebie - wykonując codzienne czynności.
Zwykle wyobrażamy sobie wypady za miasto, wspólne spędzanie czasu, miłe poranne pogawędki przy herbacie i jajecznicy. Potrzeby emocjonalne kobiet i mężczyzn. Stąd u chłopców występuje silniejsza potrzeba autonomii.
Plopy potrzeba intymności u kobiet zazwyczaj nie jest w pełni zaspokojona. Pomożemy dobrać najlepszy portal randkowy. Oto kilka sposobów jak poradzić sobie z męską zazdrością, która pojawiła się w waszym związku.
Przeżywasz zazdrość, kiedy Twoją partnerką interesują się inni mężczyźni. Oglądają się za nią na ulicy lub zaczepiają ją w klubach. Shutterstock Dobry seks nie buduje bliskości, tylko z niej wynika. I to jest najczęstszy problem kobiet. Ale w głowach polskich mężczyzn pogodzenie tych ról jest.
Miłość to nie sezonowy kwiatek, potrzeba jej wiele czasu by rozkwitła. Każdy mężczyzna ma w sobie pierwiastek kobiecości, każda kobieta ma w sobie pierwiastek męskości. Jedyny sposób, aby się o tej jedności przekonać, to bycie w głębokiej bliskości. U kobiety jest tak, że nie odczuwa zazwyczaj potrzeby samotności i pobycia dłużej z samą sobą.
Jest opiekuńcza, a natura oprócz,, uczuciowości,, dała jej w pakiecie również tworzenie nierozerwalnych więzi z zależnym od niej potomstwem. Mężczyznę traktuje tak samo i nie ma ochoty na dłuższą rozłąkę. W młodości u wielu mężczyzn potrzeby seksualne były wyrazem presji biologii (potrzeba rozładowania napięcia seksualnego), trudności w opanowaniu podniecenia, wypływały z chęci sprawdzenia własnej męskości w sensie ilościowym, natomiast u wielu kobiet wiązały się z nastrojowością, ciekawością, uczuciem wobec partnera. Bywa wszak troskliwy, opiekuńczy, otwarty.
Co jakiś czas pojawia się jednak element odepchnięcia, stawianie muru. U wielu mężczyzn unikających bliskości z czasem rozwija się nienawiść do kobiet. Po pierwsze, nienawidzą ich, bo ich potrzebują dla potwierdzenia własnej męskości. Dziwolągi, prawiczki, ofiary - to tylko niektóre z epitetów, które padają pod ich adresem.
Mój ojciec jest i był raczej bierny w okazywaniu emocji i czułości ojcowskiej, natomiast dziadek który nie żyje już od prawie lat, był pod tym względem kompletnym przeciwieństwem. Z biegiem lat stajemy się bardziej samodzielni, ale bliskości innych pragniemy cały czas. Psycholog Paulina Owsińska opowiada o tym, co daje nam bliskość i jak potrzeba bliskości zmienia się z czasem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.