środa, 2 września 2015

Dobro dziecka a kontakty z ojcem

Czy obranie metody wychowawczej skutkującej wychowywaniem dziecka w taki sposób, by wpoić w nie przekonanie, że nie ma ono ojca jest dobrym pomysłem? Wydawać by się mogło, że jest co najmniej oczywiste, iż dziecku potrzebny jest kontakt z obojgiem rodziców lub że kontakt ten stanowi prawo dziecka zagwarantowane nie tylko normami prawa. Zarówno mama, jak i ojciec muszą brać pod uwagę życzenia swojej pociechy, np. Gdyby mama nie godziła się na częste kontakty, ojciec zawsze może zgłosić to sądzie. Dzień dobry, sąd zmienił wyrok rozwodowy i ustalił miejsce zamieszkania dziecka przy ojcu (dotychczas dziecko mieszkało ze mną) a mi ustalił kontakty z dzieckiem razy w miesiącu – gdyż syn w wieku lat od kiedy mieszka z ojcem nie chce ze mną się kontaktować – oczywiście za namową ojca.


Nie wpisałam ojca mojego dziecka do aktu urodzenia z powodu jego przemocy psychicznej i gróźb wobec mnie. Nie jesteśmy w związku i nie mieszkamy razem, ale do tej pory umożliwiałam mu kontakty z dzieckiem. On jednak zachowuje się coraz gorzej, wyzywa, krzyczy, wymaga całkowitego podporządkowania. Jedyną sytuacją kiedy sąd może zakazać kontaktów z dzieckiem jest ta, w której kontakty stanowiłyby poważne zagrożenie dla dobra dziecka. Należy podkreślić, że nie wystarczy każdy rodzaj zagrożenia (na tej podstawie można ograniczyć kontakty), ale musi być to zagrożenie poważne.


Spójrz na to też w ten sposób, że twoje dziecko może w przyszłości mieć dwa domy: twój z ojczymem i ojca z partnerką, które będzie traktował zupełnie naturalnie i wcale nie będzie dzieckiem mniej szczęśliwym z tego powodu. Nie chcciałabym, aby cała moja praca wychowawcza była w ciągu godziny obracana w niwecz, bo słowa niedzielnego tatusia są święte. Nie wiem jaki jest ojciec twoej córki, ale zastanów się czy te kontakty nie kosztują twoejgo dziecka zbyt wiele. Nie ulega wątpliwości, iż w wieku m-cy dziecko winno mieć kontakt z ojcem, ale jego pobyt poza domem winien być ograniczony do minimum. W chwili obecnej, chociażby z uwagi na naturalne kwestie, kontakt dziecka z Panią musi być częstszy aniżeli z ojcem.


Dobro dziecka a kontakty z ojcem

Względy naturalne powinny być przez Panią wykorzystane. Kontakty z ojcem - wniosek złożony przez matkę? Sprawy rodzinne: Składałam identyczny wniosek, bo również miałam dość niezapowiedzianych i nieregularnych wizyt ojca dziecka, szczególnie że brak stabilizacji w tym względzie miał zły wpływ na córkę. Trzeba być bardzo zwięzłym we wniosku o ustalenie kontaktów z dzieckiem, gdyż rozwlekłe argumentacje. ADWOKAT PRAWO RODZINNE WROCŁAW Zgodnie z regulacjami Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli dziecko przebywa stale u jednego z rodziców, sposób utrzymywania kontaktów z dzieckiem przez drugiego z nich rodzice określają wspólnie, a w braku porozumienia kwestię tę rozstrzyga sąd opiekuńczy, nie ulega więc wątpliwości, że w przypadku, gdy dziecko zamieszkuje z matką ojciec ma.


Ojciec, który chce mieć dobry kontakt z dziećmi, musi być uważnym słuchaczem. Powinieneś więc nauczyć się słuchać bez gwałtownych reakcji. Jeżeli dzieci z góry wiedzą, że szybko się denerwujesz i od razu zaczynasz je krytykować, raczej nie będą chciały ci się zwierzać.


Dobro dziecka a kontakty z ojcem

Sąd opiekuńczy może zmienić rozstrzygnięcie w sprawie kontaktów, jeżeli wymaga tego dobro dziecka”. Nie rzadko więc dochodzi do sytuacji, że ojciec nie widzi się z dzieckiem nawet kilka tygodni, gdyż umówione terminy spotkań są ciągle przez nią przesuwane bądź odwoływane, co sprawia, że dziecko traci kontakt z ojcem, gdyż czuje się w pewien sposób przez niego porzucone, dlatego w sytuacji, gdy matka utrudnia kontakty z. Wręcz przeciwnie, z przesłuchania zarówno W. On ma dla nas więcej czasu i się z nami bawi. Dziecko, rozwó kontakty z ojcem. Będzie dobry Tatuś i mama jędza.


Jestem już tym wszystkim bardzo zmęczona - chłopaki budzą się w nocy, często wstaję po lub razy. Nie śpię, nie jem i wstyd mi, że cały czas muszę prosić o pomoc rodziców. Zgodnie z powyższymi przepisami istnieje materialna podstawa do zmiany orzeczenia co do kontaktów ojca z dzieckiem, skoro dziecko nie chce widzeń z ojcem. Aby jednak skutecznie dochodzić ograniczenia.


Dobro dziecka a kontakty z ojcem

Praktyka niestety pokazuje, że rodzic z którym dziecko zamieszkuje na stałe, nie bacząc na jego dobro i związek emocjonalny z drugim rodzicem, często utrudnia lub nawet całkowicie uniemożliwia kontakt małoletniego z ojcem lub matką, czego przyczyną najczęściej są konflikty powstałe między rodzicami jeszcze w trakcie trwania ich. Jeśli dziecko nie jest ciężko chore - to nie widzę powodów do odmowy - jako ojciec bierzesz udział w życiu dziecka, ze wszystkimi blaskami i cieniami. No chyba, że uznasz, że weekend u Ciebie (choćby brak warunków) może pogorszyć stan zdrowia dziecka.


Pomysł z lekarzem jest jak najbardziej dobry. Utrudniony kontakt dziecka z ojcem czy matką jest oczywiście sprzeczny z dobrem dziecka. Fundamentalnym elementem życia rodzinnego jest łączność i bliskość emocjonalna obojga rodziców z dzieckiem.


Należy pamiętać, iż zgodnie z przepisami Kodeksu rodzinnego oboje rodzice mają obowiązek dbałości o rozwój dziecka w imię jego dobra. Re: Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem. Po rozwodzie sąd może zabezpieczyć nie tylko materialne potrzeby dziecka orzekając alimenty, ale także skutecznie „zachęcić” rodzica, który wyprowadził się z domu, do regularnego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty