poniedziałek, 18 września 2017

Zmuszanie dziecka do kontaktów z ojcem

Ojciec składa wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem z mozliwoscia nocowania w weekend ale sam mieszka z nową partnerką. Nawet jak matka nie zgadza się na to aby ojciec skądś odebrał dziecko to on sprzeciwia się. W swoim doświadczeniu kuratora zawodowego wielokrotnie spotykałem się z sytuacją, gdy dziecko nie chciało spotykać się z uprawnionym do kontaktów rodzicem. Często reakcją małoletniego był płacz, ucieczka do innego pokoju, stwierdzanie niechęci wobec rodzica, bądź inne zachowania wskazujące na dezaprobatę dziecka dla takiego spotkania.


Należy jednak wskazać, że zakazanie kontaktów, gdy dziecko nie chce widzeń z ojcem, możliwe jest jedynie w szczególnie drastycznych przypadkach i samo złe samopoczucie dziecka w związku z wizytami ojca nie uzasadnia pozbawienia ojca prawa do kontaktów z dzieckiem. Witam serdecznie, Jestem po rozwodzie wyrok w trakcie uprawomocnienia. Dziecko, rozwó kontakty z ojcem. Komitet Ministrów Rady Europy) zapewnia rodzicowi niewychowującemu dziecka prawo do utrzymywania z nim kontaktów osobistych, z wyjątkiem sytuacji, w których kontakty te poważnie szkodzą interesom dziecka.


Konwencja o prawach dziecka ujmuje prawo do utrzymywania kontaktów osobistych z rodzicami jako prawo samego dziecka. Pewnie jest pani rodziną zastępczą dla dziecka? Ja wystąpiłabym do sądu o przyznanie na razie kontaktów wyłącznie ojcu razy w tygodniu po minut w miejscu zamieszkania dziecka. To po latach tatuś teraz musi wypracować zaufanie dziecka do niego. Dopiero jak dziecko zaakceptuje tatusia, można po woli wprowadzać dziadków.


Tak czy owak dziecko widząc Waszą wzajemną ogromną niechęć nie wie jak ma się zachować. Szarpiecie się o nie jak o starą kość. Dyskusja na temat: Co zrobić kiedy dziecko mówi NIE i nie che jechać do ojca? Niechęć dziecka do kontaktów z rodzicem może wynikać również z przyczyn leżących po stronie rodzica uprawnionego do kontaktów, jeśli więc dziecko nie chce się z takim rodzicem spotykać, i nie jest to efekt nacisku ze strony drugiego rodzica, ani kaprysu dziecka, należy niezwłocznie podjąć działania mające na celu ustalenie. Rodzice Radzą - Kobieta - gorące dyskusje.


Powinna też Pani się zastanowić (skoro ojciec dziecka często odwołuje spotkania), czy nie wystąpić do sądu opiekuńczego o zmianę postanowienia w zakresie kontaktów byłego męża z dzieckiem w taki sposób, aby te kontakty były mimo wszystko rzadsze i bardziej ograniczone czasowo. Dodam że ojciec dziecka przychodzi do dziecka według ustalonych kontaktów. Czy powinnam zmuszać dziecko do kontaktów z dziadkami, których ono nie znało wcześniej?


Jestem rodziną zastępczą, dziecko ma 7lat i ma uregulowaną sytuację prawną kontakty w miejscu zamieszkania dziecka. Zmuszanie dziecka do kontaktów z dziadkami. Z ojcem dziecka nie jestem od 3lat, a od jesteśmy po rozwodzie, mamy letnią córkę.


Jestem prawnym opiekunem naszego dziecka, i od czasu naszego rozstania dziecko mieszka ze mną, od tego czasu córeczka widywała się z ojcem bardzo często, zabierał ją do siebie również na noc, jak i tez do domu swojej partnerki. Jeżeli ojciec będzie unikał kontaktu z dzieckiem matka pójdzie do sądu, a od kiedy to faceci unikają kontaktów z dziećmi, nabywa je próbują z zawisci ograniczać,a nie egzekwować i po drugie ten przykład jeżeli ojciec odwiedza w niedzielę dziecko i zabiera na dwa weekendy w miesiącu. Matka nie jest od tego, żeby zmuszać dziecko do kontaktów!


Warszawy w Warszawie na podstawie art. Matka ma szanować i respektować prawo i potrzebę dziecka do kontaktów z ojcem, tylko tyle. Jeśli ich chce ma dziecku nie przeszkadzać, nie wpędzać w poczucie winy, akceptować tę potrzebę. Kontakt rodzica z dzieckiem to nie tylko jego prawo, ale także obowiązek. Jeżeli ojciec nie korzysta z możliwości wizyt, spóźnia się, przetrzymuje dziecko ponad przyznany wymiar czasu, sąd może zagrozić nakazem zapłaty na rzecz matki.


Podobnie jest w przypadku osób, którym zakazano kontaktów, a mimo to spotykają się z dziećmi. To stwarza ryzyko, że gdy będzie już starsze na tyle, aby móc wyrazić swoją niechęć do spotkań w tym przypadku z ojcem, będąc pod wpływem matki, z którą mieszka, taką niechęć. Odebraniu dziecka sprzyja brak kontaktów, a także - porzucenie poprzez np.


Wszelkie złe metody wychowawcze, poniżanie dziecka, znęcanie się fizyczne i psychiczne nad rodzeństwem czy nad innymi domownikami. Także zmuszanie dziecka do ciężkiej pracy może być powodem przyznania go drugiemu rodzicowi. Tylko zanim wystapisz do sądu sprobuj porozmawiać z ojcem, aby te kontakty były realizowane jeśli Ci na tym zależy aby dziecko miało kontakt z ojcem.


Jak on nie może się spotkać i innym razem Ty nie możesz dać dziecka ojcu to sie po prostu zamieńcie na jakiś inny dzień czy dni, które będa Wam obu pasować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty