Chyba wszyscy znamy stereotypy o Polakach, którzy nie stronią od mocnego alkoholu albo kradną samochody w Niemczech. Pozostaje pytanie, czy równie dobrze jak my znają je obcokrajowcy. Na rynku głównym w Krakowie zapytaliśmy napotkanych obcokrajowców co sądzą o kraju nad Wisłą. Osoby wypowiadające się pochodzą m. Postanowiliśmy spytać o to znajomych, których spotkaliśmy w trakcie podróżowania.
Cudzoziemcy myślą o Polakach: gościnni, przyjaźni, otwarci, dobrze zorganizowani. Myślą także: nietolerancyjni, ulęgający stereotypom, skryci, trochę materialiści. To niezła żenada, że coś takiego w ogóle ma miejsce.
Zależy na jakiego człowieka trafisz. Czy to prawda, że wielu obcokrajowców nie wie gdzie leży Polska? Nawet nie wiedzą, ze takie państwo istnieje?
Na same słowo polak mówi: nierób, pijak, złodziej? Polsce, czy który jednak wie co nieco. Polakach cudzoziemcy, którzy osiedlili się w naszyjm kraju.
Z kolei z rzeczy zabawnych Mark wymienia polski język, a raczej to, że obcokrajowcy z Zachodu nie potrafią go zupełnie zrozumieć. Piątą rzeczą, jaka według niego zaskakuje obcokrajowca, gdy przyjeżdża do Polski, jest „doświadczenie kulinarne. Co obcokrajowcy myślą o Warszawiakach? Oceniono razy Co robi w artykule o Warszawie zdjęcie strzelone z Hradczan w kierunku wieży. Zarobki są niskie, a Polacy – mało otwarci.
Kij zawsze ma jednak dwa końce. W tym wypadku pozytywny obraz rynku pracy psują opinie dotyczą płac. Jak postrzegają nas imigranci zza granicy? Dużo się dzieje, dlatego postanowiliśmy spytać znajomych, których spotkaliśmy w trakcie podróżowania, bo przekaz w mediach niejednokrotnie odbiega od spojrzenia ludzi. A przez to moje spojrzenie jest bardziej krytyczne.
To, że lubię Polskę i mam tu rodzinę, nie znaczy, że będę kibicował Gołocie, gadał głupoty o Kubicy czy wpadał w histerię polityki historycznej. Zobacz galerię Tristan Sakura Amerykanin z Warszawy. Zawsze interesowałem się historią II wojny światowej, ale dopiero po przeprowadzce do Polski i odwiedzeniu Muzeum Powstania Warszawskiego doceniłem jej. Jeden z miłości, drugi w celach rozwojowych. Mieli zostać chwilę, zostali na dłużej.
Tym razem historie Cudodziemców, którzy emigrowali do Polski. Wyobraźmy sobie na chwilę że jesteśmy zagraniczni i powiedzmy coś o sobie z takiej. Co TAK NAPRAWDĘ obcokrajowcy myślą o Polkach? Cała prawda o tym, jak nas postrzegają! Przedstawiciele tych nacji mówią wprost, że na wakacjach w Polsce czują się jak w raju.
Co impreza, to nowa dziewczyna do łóżka. Polska to wspaniały kraj i mamy wiele powodów do dumy. Nasza kultura, język (choć trudny), historia, miasta i piękno natury zachwycają obcokrajowców, którzy obok tradycyjnych potraw również nie przechodzą obojętnie. Z ciekawości wszedłem kiedys na angielskie forum na ktorym był temat o Polsce czy warto jechac i jak tam jest. Wszyscy zachwalali Polskę, ze jest tutaj wspaniałe jedzenie sympatyczni ludzie, przystępne ceny i ze wcale nie dostajemy od innych krajów Europy.
Negatywne opinie wyrażały osoby które nigdy w naszym kraju nie były. Zawsze fascynowało mnie zdanie obcokrajowców o Polsce, bo czasem zauważają oni rzeczy, które nam, Polakom, zupełnie umykają. I faktycznie, tym razem też dowiaduję się od pary blogerów o mitach dotyczących mojej Ojczyzny, o których nigdy wcześniej nie słyszałam.
Artykuł jest po angielsku, jego oryginał znajduje się tu. Link to postu Udostępnij na innych stronach. Dowiedz się co tak naprawdę myślą o nas obcokrajowcy, bez cukrowania jak w tv publicznej i bez cenzury. Bardzo mnie to ciekawi, strasznie wkurzają mnie stereotypy na nasz temat.
Polacy to zlodzieje czy pijacy) Chciała bym sie dowiedziec czegos na ten temat od kogos kto dowiedzial sie czegos ciekawego na nasz temat od jakiegoś obcokrajowca. W popularnych przesądach jak w krzywym zwierciadle odbija się karykaturalny obraz Polaka, bardzo daleki od rzeczywistości. KOTUBE to kanał na prowadzony przez Koreankę Eunbit Ko oraz jej koleżankę Aure. Dziewczyny w zabawny sposób odkrywają nasz kraj. Co myślę, słysząc Polska, Polacy?
Piękni, otwarci ludzie, smaczne jedzenie, gościnność, ale także czasami zbyt mocna religijność, fanatyzm, ksenofobia, paranoja post-komunistyczna i nacjonalizm.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.