Te szyfrowanie to dla własnych potrzeb (gra), szyfruje dane, aby nie można było tak łatwo oszukiwać. Chodzi o coś takiego: Tworzę plik nowy. ASCII 36), zapisuję z kodowaniem ANSI. A SCII (American Standard Code for Information Interchange ) to kod liczbowy, który jest przyporządkowany każdemu znaku. Otóż szyfrowanie odbywa się na podstawie kodów ASCII.
Problemu nie ma jeśli szyfruję zwykłe pliku tekstowe, typu : Ala ma kota. I kłopot mam z tymi spacjami, dlaczego one się pojawiają? Bardzo to utrudnia sprawę przy szyfrowaniu większych plików, a tym bardziej szyfrując jakieś zdiecia, czy pliki otwierane przez inny program. Na przedmiocie ZSK na studiach dostaliśmy zadanie napisania szyfru Cezara (szyfr przestwieniowy w którym określamy o ile miejsc ma przesunąc znak). Chce zeby aplikacja w konsoli działała tak że po napiszaniu zdania np.
ASCII, jako drugi – tekst do zaszyfrowania, jako trzeci – określenie czy program będzie szyfrował znaki. Jest on zbudowany na zasadzie szyfru podstawieniowego gdzie każda litera, tekstu niezaszyfrowanego zastępowana jest oddaloną od niej o stałą liczbę pozycji w alfabecie inną literą. Przyporządkowuje liczbom z zakresu 0−127: litery alfabetu łacińskiego języka angielskiego, cyfry, znaki przestankowe i inne symbole. Chociaż szyfrowanie XORem szybko okazało się łatwe do złamania to na początku wiele nawet komercyjnych produktów go używała.
Zaletą jest krótki ko którego używamy w szyfrowaniu i deszyfrowaniu. Osobiście nie używałbym go do szyfrowania danych. Przykładowy plik źródłowy z rozwiązaniem problemu. Na stronie znajdziesz również szczegółowy opis zastosowanego algorytmu z schematem blokowym oraz implementacjami w innych językach programowania.
Cyfry są w procedurze szyfrowane za pomocą przesunięcia o trzy a następnie wykonywana jest operacja mod 10. Co nie jest w pełni zgodne ze standardem algorytmu Cezara. Jeżeli ktoś uważa szyfrowanie cyfr za coś niepotrzebnego wystarczy, że usunie ostatnią instrukcję else if.
Witam potrzebuję pomocy do tego zadania. Czy program jest prawidłowo napisany. Kodowanie proces, w którym tranformujesz dane do innego formatu używając schematu dostępnego publicznie czyli może być łatwo odwrócony. Używane do utzymywania użyteczności danych. Używa dostępnych publicznie algorytmów.
Szyfrowanie proces, w którym transformujesz dane do innego formatu tak aby tylko wyselekcjonowane jednostki(lu tylko ty sam) mogły odwrócić proces. Przy szyfrowaniu znaku należy postępować w sposób cykliczny, tzn. Jak w tekście jawnym będzie litera A (czyli 65) - A (czyli 65) to x = B-A = itd… Nie kompilowałem tego to jest tylko zarys idei. Oczywiście musiałem posiłkować się pomysłami innych, ale nie do końca rozumiałem sposób ich działania.
Szyfr cezara - szyfrowanie - online. Jest to rodzaj szyfru podstawieniowego, w którym każda litera tekstu jawnego (niezaszyfrowanego) zastępowana jest inną, oddaloną od niej o stałą liczbę pozycji w alfabecie, literą (szyfr monoalfabetyczny), przy czym kierunek zamiany musi być. W programie musi być możliwość (opcja): określenia górnej granicy losowania liczby (powinna ona wynosić co najmniej 10^9), określenia. Fermata, czy liczba może być pierwsza, 3. Rozdanie kart z tekstem zadania i tabelą kodów ASCII.
Dobrze sie przyjrzalem tekstowi domyslnemu , ktory wpisales w programie. Na znaki wciaz taka sama zaleznosc. Tak jak napisalem wyzej ,KAZDY znak powinien byc szyfrowany innym znakiem.
W Twoim przypadku dopatrzylem sie dodania liczby do znaku ascii. Szyfrowanie powinno miec swoja moc niezaleznie od dlugosci tekstu , ktory chcesz zaszyfrowac. To właśnie te liczby są numerami znaków, którymi można się posługiwać, korzystając z funkcji getch().
W tabeli Char mamy znak, natomiast w tabeli Dec - dziesiętny zapis liczby przyporządkowanej do znaku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.