Słabe strony pracownika - jak odpowiedzieć? Kiedy rekruter zapyta nas o słabe strony, mamy kilka możliwości odpowiedzi. Jednak zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się tych, które są nagminnie powtarzane przez wszystkich. Omijajmy pracoholizm i perfekcjonizm. Nawet jeżeli rzeczywiście tym się cechujemy, mało kto nam w to uwierzy.
Pytanie o słabe strony kandydata pojawia się nader często w rozmowach kwalifikacyjnych, a jednak wciąż budzi konsternację. Czy szczera odpowiedź może zdyskwalifikować kandydata? Firma zatrudniająca nowych pracowników zawsze bierze na siebie ryzyko złego wyboru. Należy znaleźć złoty środek wymieniając mocne strony pracownika. Mocne strony pracownika - przykłady.
Jeżeli nadal mocne strony pracownika są dla ciebie tematem odległym i nie masz pojęcia, o czym mógłbyś opowiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej, przedstawiamy zestaw przykładowych zalet. Kolejny rok musze wypełnić arkusz samooceny w pracy. W tym roku nastąpiła zmiana formy.
Dlatego prosze o wszelkie podpowiedzi. Pomijam kryteria i uzasadnienie. Musimy się uzewnętrznić, pokazać swój charakter i spojrzeć na siebie w sposób obiektywny.
Które mocne strony pracownika najlepiej przedstawić pracodawcy? Jak odpowiedzieć na pytanie o słabe strony? Jaki wpływ na decyzję o zatrudnieniu ma odpowiedź na pytanie o mocne i słabe strony na rozmowie kwalifikacyjnej? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.
Ponadto nauczysz się: jak odpowiadać na pytanie moje mocne i słabe. Przykładowe słabe strony na rozmowie kwalifikacyjnej, które w niektórych sytuacjach okazują się zaletami, to chociażby: chęć pomagania, empatia, przywiązanie do szczegółów, gadatliwość. Empatia – w pracy pielęgniarki, psychologa lub pracownika socjalnego jest cechą wymaganą. Czy to w CV, czy w liście motywacyjnym część kandydatów podkreśla cechy, które posiada, a które wydają się im ważne dla potencjalnego pracodawcy. Samo wymienienie jednak tych cech niewiele dla pracodawcy znaczy – są to bowiem te elementy charakterystyki kandydata do pracy, które na poziomie dokumentów aplikacyjnych są z reguły niesprawdzalne.
Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, warto wcześniej stworzyć listę swoich cech, które uważamy za mocniejsze i słabsze strony naszej osobowości. Najlepiej jest tak przedstawić swoje słabości, aby zostały one odebrane przez pracodawcę jako mocne strony. Istnieje kilka możliwych odpowiedzi, które zawsze zadziałają. Niektóre z nich będą odpowiednie tylko w szczególnych przypadkach.
Rozmowa roczna z perspektywy pracownika apops - Fotolia. Każda sytuacja ma dwie perspektywy. Ludzie mają swoje mocne i słabe strony. Czy Twój szef widzi w Tobie więcej tych lepszych cech?
Zauważyłem, że czasami zbyt dużo uwagi poświęcałem czemuś, co tego nie wymagało. Teraz potrafię szybciej i sprawniej przechodzić od jednego zadania czy projektu do drugiego, bez zbędnego skupiania się na nieistotnych szczegółach. Oczywiście, wciąż mam jakieś słabe strony, ale cały czas nad nimi pracuję. Ocena słabych stron samego siebie może okazać się wyjątkowo trudnym zadaniem.
Głównym celem pytania o słabe strony jest sprawdzenie, czy pracownik potrafi się obiektywnie ocenić i zastanowić nad tymi cechami charakteru, nad którymi warto popracować. Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku pytania i odpowiedzi - przykłady. Teraz już wiesz, jak nie odpaść już na samym początku rozmowy. Jeśli wpisałeś w CV poziom języka, który naprawdę masz, pracodawca przejdzie do pytań o Twoje doświadczenie, umiejętności i osiągnięcia.
Pracodawcy poszukujący pracownika mają wizję idealnego kandydata na konkretnym stanowisku pracy. Przygotowując CV, warto wziąć pod uwagę preferencje pracodawcy i przygotować aplikację przyjazną rekruterowi. Podkreśl w CV mocne strony, cechy charakteru i osobowości oraz uargumentuj ich przydatność na stanowisku pracy, na które aplikujesz. Ciekawe porady nie tylko naszych użytkowników.
Czasami miałabym ochotę wymienić całe oprogramowanie, a czasami cieszę się że jestem właśnie taka jaka jestem. Wiele osób, mówiąc o swoich słabszych stronach, oczywiście w aspekcie zawodowym, próbuje żartować albo stwierdza, że takowych nie ma. Daje to jasny sygnał, że kandydat nie jest do końca szczery albo nie jest do końca pewien swoich kompetencji.
Aby wyjaśnić szanse, warto wrócić do języka korzyści – to w tym miejscu przed rozmową kwalifikacyjną łączymy swoje mocne strony z wymaganiami firmy i pokazujemy, co dzięki temu da się osiągnąć.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.